طلا

پیش‌بینی قیمت طلا در 6 ماه آینده

قیمت سکه تا کجا پایین می‌آید؟

در روزهای اخیر همگام با افت قیمت دلار در بازار آزاد، قیمت سکه و طلا هم با افت شدیدی روبرو شده است. همین موضوع باعث شده بسیاری از کسانی که در سکه و طلا سرمایه گذاری کرده‌اند، بترسند و به این فکر کنند که قیمت سکه تا کجا پایین می‌آید. به همین دلیل هم در اینجا قصد داریم به بررسی پیش‌بینی قیمت طلا در 6 ماه آینده بپردازیم.

پشت پرده صعود طلا و سکه

در یک ماه‌ اخیر، قیمت طلا و انواع سکه رشد زیادی کرده بود. علت این اتفاق هم آن بود که دلار به یک باره رشد سریعی کرد و قیمت طلا را همراه با خود بالا برد. بسیاری از کسانی که پولی در دست داشتند، با دیدن این رشد چشمگیر سعی کردند طلا و دلار بخرند تا از افت سرمایه خودشان جلوگیری کنند. بسیاری از این افراد و خانوارها به سوی خرید سکه امامی و ربع سکه رفتند. همین مساله هم باعث شد سکه دچار حباب شود و قیمت آن از ارزشی که واقعا داشت، فاصله بگیرد. حالا در روزهای اخیر با کاهش قیمت دلار، حباب سکه هم تخلیه شده و با سرعت زیادی از قیمت آن کاسته شده است. حالا برای خریداران سکه این سوال مطرح است که قیمت سکه تا کجا پایین می‌آید؟ به همین دلیل می‌خواهیم به بررسی پیش‌بینی قیمت طلا در 6 ماه آینده بپردازیم.

پیش‌بینی قیمت سکه و طلا در 6 ماه آینده

برخی از متخصصان بازارهای مالی در مورد آینده قیمت طلا و سکه تخمین‌هایی زده‌اند. برخی از کارشناسان معتقدند قیمت سکه امامی تا پایان مرداد ماه 1402 حدود 5 تا 11 درصد افزایش خواهد داشت و در محدوده 26.5 تا 28 میلیون تومان معامله خواهد شد. با توجه به تورم بالای پیش بینی شده برای سال 1402 این موضوع به معنای این است که قیمت دلار و طلا رشد محدودی خواهد داشت. البته ممکن است خبرهایی مانند احیای برجام یا خبرهای منفی این قیمت را تا حدی تغییر دهند ولی شرایط فعلی به معنای این است که سکه امامی رشد کمی خواهد داشت و فعلا گزینه سرمایه گذاری خوبی محسوب نمی‌شود چرا که تورم یک ساله 1402 در برخی نهادهای معتبر جهانی مانند صندوق بین‌المللی پول، 40 درصد برآورد شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا