خودرو

گرانترین خودروهای ایران را بشناسید

در ماه‌های اخیر به خصوص اوایل از اسفندماه قیمت دلار در بازار آزاد با افزایش چشمگیری روبرو بود و حتی تا 60 هزار تومان نیز بالا رفت. همین مساله باعث شد خودروهای لوکس و خارجی در کشور با رشد قیمت عجیبی روبرو شوند. در بازه یک ماهه از پایان بهمن سال قبل تا پایان سال 1401 برخی از این خودروها بیش از یک میلیارد تومان به قیمتشان اضافه شد. در ادامه با گرانترین خودروهای ایران آشنا شده و ماشین‌هایی که یک ماهه بیش از یک میلیارد تومان گران‌تر شدند را بررسی خواهیم کرد. برخی از این خودروها حتی 6 میلیارد تومان در یک ماه گران شدند!

ب ام و سری 7 پرسودترین خودرو خارجی ایران

این خودروی آلمانی در یک ماه اخیر رشد چشمگیری داشت. بهای مدل سری 5 سدان ب ام و که در پایان بهمن 11 میلیارد و 900 میلیون تومان بود، در میانه اسفند به 15.5 میلیارد تومان هم رسید اما در انتهای ماه 15 میلیارد تومان قیمت خورد. این یعنی این مدل خودرو در اسفند 3 میلیارد تومان گرانتر شده است.

در فهرست گرانترین خودروهای ایران به برخی از مدل‌های ب ام و برمی‌خوریم. قیمت خودروی ب ام و سری 7 نیز در همین مدت از 18 میلیارد تومان به 24 میلیارد تومان رسیده است. ب ام و ایکس 24 هم در این بازه زمانی از 10 میلیارد تومان به 12.8 میلیارد تومان رسیده و 2.8 میلیارد تومان افزایش قیمت داشته است.

رشد میلیاردی قیمت انواع لکسوس

در میان گرانترین خودروهای ایران نام لکسوس هم به چشم می‌خورد. لکسوس آرایکس در پایان بهمن 13 میلیارد و 900 میلیون تومان قیمت داشت اما در میانه اسفند ماه تا 17 میلیارد تومان هم بالا رفت و در انتهای ماه بالاخره به 16.5 میلیارد تومان رسید. به این ترتیب؛ این خودرو تنها در یک ماه 2.6 میلیارد تومان رشد قیمت داشته است. لکسوس ان ایکس هم در همین مدت از 9.2 میلیارد به 11 میلیارد تومان رسیده است.

لکسوس آر ایکس

وولوی سوئدی 18 میلیاردی شد

قیمت ولوو ایکس سی 90 در مدت یک ماه 3.5 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و در انتهای سال به 18 میلیارد تومان رسیده است. این ماشین هم یکی از گرانترین خودروهای ایران به حساب می‌آید.

تویوتا راوفور در مرز رشد یک میلیاردی

قیمت تویوتا راو فور دو دیفرانسیل مدل 2018 در آخر بهمن 6 میلیارد و 300 میلیون تومان بود. با بالا رفتن قیمت دلار در اوایل اسفند بهای این ماشین تا 7.7 میلیارد تومان هم بالا رفت اما با افت دلار در ادامه سال قیمت آن به 7 میلیارد و 250 میلیون تومان رسید تا نزدیک به یک میلیارد تومان (950 میلیون تومان) در یک ماه افزایش قیمت داشته باشد.

تویوتا راو فور

افت و صعود بنز کلاس ای

بنز کلاس E200 مدل 2018 یکی از گرانترین ماشین‌های داخل ایران محسوب می‌شود و قیمت بسیار بالایی دارد. در پایان بهمن ماه سال قبل قیمت این خودرو به 14 میلیارد تومان رسیده بود اما از هفته اول تا سوم اسفند بهای آن به 15 میلیارد تومان هم افزایش پیدا کرد. به این ترتیب این خودرو یکی از ماشین‌هایی است که یک میلیارد تومان در طول یک ماه گرانتر شده است. البته قیمت این خودرو در پایان اسفند ماه همگام با کاهش دلار 200 میلیون تومان افت کرد و به 14 میلیارد و 800 میلیون تومان رسید.

گرانترین خودروهای ایران

همان طور که ملاحظه می‌کنید این ماشین‌ها گرانترین خودروهای ایران هستند. در این میان ب ام و سری 7 بالاترین قیمت را دارد. بیشترین افزایش قیمت هم با 6 میلیارد تومان در طول یک ماه در اختیار این خودروی زیبا قرار دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا